İLÇEMİZDE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı saat 21:00 da Kaymakamımız Sayın Bünyamin KARALOĞLU, Belediye Başkanımız Hacı AKPINAR, Cumhuriyet Savcısı Köksal ALACA, protokol üyeleri, Aziz Şehitlerimizin aileleri ve vatandaşlarımızın katılımıyla, Aziz Şehitlerimizin anısına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “15 Temmuz Millete Sesleniş” konuşması canlı olarak meydanda yayınlandı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Müftümüz Ahmet BULUT tarafından yapıldı. Akabinde Belediye Başkanı Hacı AKPINAR, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili konuşma yaptı.Başkan AKPINAR konuşmasında;

15 Temmuz, dış mihrakların desteğiyle içimizdeki hainlerin milletin iradesine, milli birliğine ve benliğine, bayrağına karşı girişilen kalkışmaya karşın aziz milletimizin yazdığı destansı bir zaferdir. 15 Temmuz’da tarihimizin en büyük ihanetlerinden birini yaşadık ve milletimiz bu kutlu topraklar üzerinde hiçbir ihanete geçit vermeyeceğini bir kez daha cihana gösterdi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tek çağrısıyla meydanlara inen kadınıyla erkeğiyle 7’den 70’e  aziz milletimiz, cesareti ile verdiği şanlı mücadeleyle canı pahasına o karanlık geceyi demokrasi zaferiyle noktaladı. 

Bu destansı zafer, gelecek nesillere bıraktığımız kıymetli bir mirastır. O gün olduğu gibi bugün ve yarın da kutsalımıza, değerlerimize yönelen hiçbir tehdit hedefe ulaşamayacaktır. Yüzyıllar geçse de hainleri de, hainlerin kahpece girişimlerini de unutmayacağız, unutturmayacağız.Fetullahçı Terör Örgütü’nün hain darbe girişimi karşısında aziz milletimizin Çanakkale ruhuyla topyekûn verdiği mücadeleyle kazandığı demokrasi zaferinin dördüncü yıl dönümünde, başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize ve gazilerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum

Kaymakamımız Sayın Bünyamin KARALOĞLU 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla konuşma yaptı.

Konuşmasında, Darbenin bertaraf edilmesinde büyük emeği olan cesur yüreklere, başta Ömer HALİSDEMİR’ ler ve tüm şehitlerimiz olmak üzere siyasi ve askeri dehalarımıza o gece meclise giderek milli iradeyi temsil eden vekillerimize, vatan sevgisini küçüklükten itibaren kalbimize işleyen öğretmenlerimize, askerimize, polisimize, sivilinden yaşlısına gencine şükranlarını sunan Kaymakamımız Sayın Bünyamin KARALOĞLU;

“ Bu zafer darbecilere en büyük darbeyi indirerek bozguna uğratan Ömer HALİSDEMİR’ in  zaferidir. Bu zafer dünyaya gazetecilik dersi veren Hande FIRAT’ ın zaferidir. Bu zafer dünyaya en onurlu reklamı yapan Erol OLÇAK’ ın zaferidir. Bu zafer çocuğunu evde bırakıp demokrasi mücadelesine katılan annenin zaferidir. Bu zafer tanka meydan okuyanların zaferidir. Bu zafer ölmekten değil, abdestsiz ölmekten korkup süs havuzlarından abdest alıp kurşuna koşan halkımızın zaferidir. Bu zafer şehit düşerken, bayrağımızı elinden düşürmeyen asil milletimizin zaferidir. Bu zafer halka “KORKU ASLA !!! Allah bizimle beraberdir hep beraber meydanlara”  diyen muzafferin zaferidir. Bu zafer Türk milletinin zaferidir.

Bu günümüzü anlamlı kılan elbette Malazgirt zaferi, bu günümüzü anlamlı kılan elbette Çanakkale destanı ve bu günümüzü anlamlı kılan elbette 15 Temmuz demokrasi gecesidir. Evet, çok zor bir süreci geride bıraktık. Milli duygularımızın tavan yaptığı bir kez daha bütün dünyaya vatanımız ve bayrağımız için neleri yapabileceğimizi gösterdiğimiz bir süreç. Darbeye karşı verdiğimiz mücadelede,  bir kez daha gösterdik ki; söz konusu vatansa gerisi teferruattır. 

Şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine sabır gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Allah her türlü darbe girişimlerinden ve işgallerden bizleri korusun.” Dedi.

Milli Birlik ve beraberlik düşüncelerinin yoğun olarak yaşandığı etkinlik programında, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Sinevizyon gösterimleri yapıldı.  

Yapılan etkinlik programı, 16 Temmuz saat 00:13’de tüm camilerde sala okunarak dualar edilmesiyle son buldu.

21.7.2020 15:49:55
Haberler

http://www.paalman-tempelman.nl/ http://www.ruehle-schreibwaren.de/ https://www.jac-products.de/ http://www.hoenskliks.nl/ https://www.anton-heim.de/ https://www.subaeunico.com/ https://www.ballrider.de/ https://www.frank-weisser.de/ https://www.hettrouwhuys.nl/ https://www.gookar.nl/ https://www.flomaq.de/ https://www.sundz-design.de/ https://www.psycoach-palacin.fr/ https://www.tinnitustrupp.de/ http://www.laadidas.com/ http://www.z67.nl/ https://www.hemrotech.de/ https://www.psycoach-palacin.fr/ https://www.gookar.nl/ http://www.esbruderschaft.de/ https://www.vu-optimierung.de/ https://www.pandarastore.top/ https://www.sport-roehrle.de/ http://www.kommando2010.de/ http://www.kaniko.de/ https://www.theaterondersteboven.nl/ https://www.bes-t-guides.de/ https://www.carolath-collection.de/ https://www.tewes-grafik.de/ https://www.wohnungen-lorch.de/ https://www.nh-travelagent.de/ https://www.jangcard-reisen.de/ https://www.westamatic.de/ https://www.ueberzeuge.de/ https://www.rusinvestor.de/ http://www.ophumboldt.de/ https://www.cosimo-kindermode.de/ https://www.visionalert.nl/ https://www.jac-products.de/ https://www.speedy-print.de/ https://www.hwan-oong.de/ https://www.havarie-lehmann.de/ https://www.detektei-schrauwers.de/ https://www.bult-gww.nl/ https://www.subaeunico.com/ https://www.nicolebeck.de/ https://www.hemrotech.de/ http://www.rome-italie.nl/ https://www.christoph-menne.de/